Siūlomos paslaugos

IMG_20200330_133317.jpg
Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas

Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas - reglamentuotas procesas, kurio metu nustatomas pastato šiluminės energijos suvartojimas, pastatas priskiriamas energinio naudingumo klasei (A++, A+, A, B, C, D, E, F, G) ir išduodamas pastato energinio naudingumo sertifikatas (pasas)

  • Naujai pastatytų pastatų  po 2006 m. sausio 4 d. energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip C.

  • Naujai statomi pastatai, kuriems leidimas statyti išduotas po 2014 m. sausio 1 d., energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip B.

  • Naujai statomi pastatai, kuriems leidimas statyti naują statinį  išduotas po 2016 m. lapkričio 1 d., energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A.

  • Naujai statomi pastatai, kuriems leidimas statyti naują statinį  išduotas po 2018 m. sausio 1 d., energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A+.

  • Naujai statomi pastatai, kuriems leidimas statyti naują statinį išduotas po 2021 m. sausio 1 d., energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A++.

daugiau....

2020-03-31%20(2)_edited.jpg
Energinio naudingumo projektavimas

 

Energinio efektyvumo reikalavimai didėja labai sparčiai. Jau nuo 2021.01.01 visi nauji pastatai turės būti projektuojami A++ energinio efektyvumo klasės. Ypač svarbu prieš statant pastatą jau statinio projektavimo stadijoje susiprojektuoti pastato energinį efektyvumą. Dažna problema su kuria susiduria statytojas pasistatęs pastatą - tai pastato sertifikavimas ir reikiamos klasės pasiekimas. Neatlikus projektinių energinio efektyvumo skaičiavimų nėra garantijos, kad pastatas atitiks norimą klasę ir pastatą bus galima priduoti statybos inspekcijoje. Tikslus atitvarų varžų suprojektavimas nėra pakankama priemonė norimai klasei pasiekti. Pastato energinį efektyvumą įtakoja daug veiksnių: langų orientacija ir dydžiai, šildymo, vėdinimo, karšto vandens ruošimo sistemų efektyvumas, pastato masyvumas, sandarumas, šalčio tilteliai ir kt.

daugiau...

IMG_20200330_133129.jpg
Šiluminių tiltelių modeliavimas ir skaičiavimas

Energinio naudingumo modeliavimo viena iš sudedamųjų dalių yra pastato konstrukcijų mazgų šiluminių tiltelių skaičiavimas bei projektavimas. Turima profesonali programinė įranga leidžia atlikti detalius įvairių konstrukcijų šiluminių tiltelių skaičiavimus, nurodant pilną medžiagiškumą, matmenis, izotermas, šiluminio srauto kryptis. Taip pat galimas ir drėgmės konstrukcijoje kaupimosi skaičiavimas. Tokiu atvejus sužinoma ar konstrukcija suprojektuota laikantis fizikos dėsnių ir ar tokia konstrukcija neturi tikimybės ateityje peršalti ir pradėti pelyti. 

daugiau...

IMG_20200330_133215.jpg
Pastatų energijos vartojimo auditai

Energetinis pastatų auditas – procedūra, kurios metu nustatomos ir įvertinamos energijos išteklių ir (ar) energijos sąnaudos pastatuose, technologiniuose procesuose, įrenginiuose arba bendros energijos išteklių ir (ar) energijos sąnaudos, reikalingos teikiant viešas ar privačias paslaugas, parenkamos ir ekonomiškai pagrindžiamos energijos išteklių ir (ar) energijos taupymo priemonės, taip pat pateikiama užsakovui energijos vartojimo audito ataskaita.

daugiau...

IMG_20200330_133406.jpg
Pramonės įmonių technologinių procesų energetiniai auditai

Daugeliui įmonių šiandien yra būtinybė taupyti energiją, norint išlikti konkurencingais brangstant energijos resursams.

Energijos vartojimo efektyvumas apima įvairių rūšių energijos resursų tausojimą, t.y. tikslas – sunaudoti kuo mažiau energijos resursų, nemažinant įmonės gamybinių pajėgumų arba net padidinti gamybos našumą ir efektyvumą.

daugiau...

IMG_20191219_153343.jpg
Daugiabučių renovacijos investiciniai projektai

Investicinis planas – tai dokumentas, kuriame detaliai įvertinamas namas: jo energinis efektyvumas, šildymo ir kitų inžinerinių sistemų, stogo, sienų, fasadų būklė. Investiciniame plane taip pat pateikiami galimi renovacijos variantai ir konkrečių atnaujinimų pasiūlymai: koks turėtų būti šildymas, ar reikia keisti / remontuoti stogą, kaip šiltinti ir atnaujinti fasadą.

Parengtas investicinis planas tvirtinamas ne mažiau kaip 55 proc. namo gyventojų balsų ir kartu su energinio naudingumo sertifikatu pateikiamas Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) vertinimui. 

daugiau...